Jičín – ráj pro rodiny s dětmi

Ve městě Jičín máte jedinečnou možnost zhlédnout mnoho zajímavých pohádkových míst. Vezměte své ratolesti po stopách loupežníka Rumcajse, jeho ženy Manky a synka Cipíska.

Vaše cesta ze statku Ostružno

Autem: 6,7 km, 10 minut

Na kole: 6,7 km, 29 minut - přes Hlásná Lhota, Březina

Pěšky: 5,5 km, 1:26 hodin - přes Březina

Rumcajsova ševcovna a galerie Rumcajsův svět

Vydejte se na rodné místo tehdy proslulého řemeslníka Rumcajse. Uvidíte pravou ševcovskou dílnu, Mančinu bylinkovou zahrádku, Cipískovu ZOO. Více na www.rumcajsovasevcovna.cz.

Ocitněte se na dosah příběhu loupežníka Rumcajse díky interaktivní expozici. Modely s pohádkovými motivy můžete uvést do pohybu díky důmyslným mechanismům. Galerie se nachází v samotném centru města na Valdštejnově náměstí. Více na www.rumcajsuvsvet.cz.

Aqua centrum Jičín

V případě nepříznivého počasí můžete zavítat do aquacentra, kde na vás čeká spousta relaxace a zábavy.

Vyzkoušet můžete divokou řeku, tobogán, skokanské můstky, saunu nebo vířivku. Více na www.sport-jicin.cz/aquacentrum.

Valdická brána

Na město a blízké okolí můžete pohlédnout i z Valdické brány, jež byla vystavěna jako součást městského opevnění. Ve výšce 52 metrů máte možnost pohlédnout na Krkonoše, Zvičinu, Kozákov i Ještěd. Více zde.

Valdštejnská lodžie

Vydejte se po naučné stezce příměstské vily nacházející se cca 2 km od centra Jičína. Honosný letohrádek sloužil jako reprezentativní vila vévody Valdštejna. Ačkoli areál nebyl nikdy dokončen, v místní expozici můžete zhlédnout tehdejší záměr výstavby a pozastavit se tak nad myšlenkou kulturního centra Albrechta z Valdštejna. Více na www.valdstejnskalodzie.cz.

Pěšky na vrch Zebín z Jičína

Z Valdštejnova náměstí v Jičíně můžete vyrazit na vrch Zebín, přírodní památku s barokní kaplí na vrcholku. Návštěvu města si tak můžete zpříjemnit 9km túrou do blízkého okolí. Více zde.


<< Zpět na přehled tipů na výlet