Nezapomenutelné zážitky ze středověku v resortu Dětenice

Resort Dětenice nabízí široký okruh zábavy nejen pro rodiny s dětmi. V letních měsících jsou zde pořádány pravidelné kulturní akce, jako rytířské turnaje, strašidelné soboty, dětské dny apod.

Vaše cesta ze statku Ostružno

Autem: 20 km, 25 minut - po silnici 501, Podhradí, Bukvice, Staré Hrady

Na kole: 18,6 km, 1:29 h

Barokní zámek

Prostory a expozice zámku poukazují na životní styl tehdejší šlechty na vesnickém panství. Zažít můžete netradiční prohlídky při strašidelných sobotách doprovázených ježibabou Žizeldou. Mimo jiné se můžete stát i součástí pohádky v rámci nedělních her „o napravené princezně“.

Středověká krčma

Chcete zažít atmosféru středověku na vlastní kůži? Zavítejte do místní krčmy a vstupte tak do dob dávno minulých. Nesmíte se však nechat zaskočit místní mluvou a tak trochu rázným přístupem obsluhy. Na vlastní oči pak můžete vidět představení fakíra s hadem, živou středověkou kapelu, tanečnice, žebráka a další postavy žijící v dávných dobách.

Pivovar

Resort Dětenice se pyšní i pivovarem s vlastní výrobou. Můžete tak nejen navštívit historické muzeum piva , ale také ochutnat místní chmelový skvost.

Kolbiště

Ani tvrdé souboje poukazující na tehdejší krutou dobu nebyly opomenuty. V letních měsících zde probíhají rytířské turnaje vyvolávající adrenalin v žilách návštěvníků. Rytíři v pravém brnění a jejich koně v barevných postrojích předvádějí kaskadérské kousky, při kterých se doslova tají dech.

Dětenické peklo

Zlobivé děti pak můžete vzít na prohlídku dětenického pekla, kde uvidí samotného ďábla, satana i čerty. Děti budou poučeny, jak to v pekle chodí a jaké provinění je může do pekla přivést.

Kontaktní údaje

Adresa: Zámecký Resort Dětenice, 507 24 Dětenice
Telefon: 493 596 132
E-mail: info@detenice.cz
www.detenice.cz

Could not find generator for EW component type ''!

<< Zpět na přehled tipů na výlet