Projeďte Český ráj na kole

Okolí Jičína a oblast Českého ráje přímo vybízí k cyklistickým výletům. K dispozici máte možnost zapůjčení kol, a to přímo v Jičíně. Bližší informace najdete na www.velomat.cz. Pak už jenom stačí zvolit tu správnou trasu a vydat se poznat okolní krásy ze sedla jízdního kola…

Historie, příroda a koupání

Vydejte se asi na 20 km dlouhou projížďku z Valdštejnova náměstí přes obce Valdice, Železnice, Jinolické rybníky až do Prachovských skal. Více v tomto článku.

Na kole Mariánskou zahradou

Mariánská zahrada představuje rozsáhlé přírodní území rozkládající se mezi Jičínem a Kopidlnem. Zahrada je považována za velmi zajímavou turistickou oblast. Je zde možno navštívit mnoho významných památek, jako např. Loretu či drobné kaple. Vydat se však můžete na další zajímavá místa v okolí, například do Dětenic nebo Starých Hradů.

Ze sedla kol se můžete vydat dvěma doporučenými okruhy v délce 13 km nebo 46 km. Kratší trasa začíná a končí přímo v Ostružně, delší okruh startuje v Jičíně. Více v tomto článku.

Na zámek, hrad i zříceninu

Vydejte se na aktivní poznávání okolních památek. Trasa v délce 44 km Vás zavede na hrad Kost i do Prachovských skal. Vyrazit můžete přímo ze statku směrem na Samšinu a dále pak dle trasy.


<< Zpět na přehled tipů na výlet